Yhteystiedot

Linkosuo Yhtiöt

PL 77
33101 TAMPERE
FINLAND

tai juhlapalvelusta puh. 020 770 2483

Käyntiosoite:
Mannakorventie 1
36240 Kangasala

Puh. 020 770 2400 Arkisin klo 9.00-15.00

Katso alla olevasta valikosta suorat yhteystiedot!

etunimi.sukunimi(at)linkosuo.fi

Leipomon myymälä- kahvila:

Puh. 020 770 2487

Linkosuo Oy

Heli Kaipio

Talousjohtaja

020 770 2426

050 325 8767

heli.kaipio@linkosuo.fi

Joni Heino

Tietohallinta

020 770 2490

040 480 5840

joni.heino@linkosuo.fi

Sanna Herkman

Johdon sihteeri / Ostoreskontra

020 770 2401

sanna.herkman@linkosuo.fi

Jasmina Linkosuo

Maksuliikenne

020 770 2403

banking@linkosuo.fi

Waltteri Systä

IT-Tuki

041 440 8642

waltteri.systa@linkosuo.fi

Anu Pekkola

Henkilöstöpäällikkö

020 770 2406

040 674 4496

anu.pekkola@linkosuo.fi

Tanja Muranen

Markkinointipäällikkö

040 801 8397

tanja.muranen@linkosuo.fi

Linkosuon Leipomo Oy

Timo Jänne

Toimitusjohtaja

020 770 2422

0500 624 766

timo.janne@linkosuo.fi

Marco Villarreal

Myyntijohtaja

020 770 2443

040 576 4957

marco.villarreal@linkosuo.fi

Jarmo Talasrinne

Leipomonjohtaja

020 770 2436

0500 834 277

jarmo.talasrinne@linkosuo.fi

Leena Järvenpää

Vienti – ja tuoteryhmäpäällikkö

020 770 2423

040 530 8887

leena.jarvenpaa@linkosuo.fi

Päivi Ahlqvist

Aluemyyntipäällikkö

020 770 2413

050 337 7577

paivi.ahlqvist@linkosuo.fi

Terhi Systä

Aluemyyntipäällikkö

020 770 2435

050 595 1088

terhi.systa@linkosuo.fi

Linda Systä

Vientisihteeri

020 770 2424

linda.systa@linkosuo.fi

Tuotekehitys ja laadunhallinta

Suvi Urvikko-Mäkivaara

Kehitysjohtaja

020 770 2440

050 500 4480

suvi.urvikko@linkosuo.fi

Tytti Tukiainen

Laadunohjaaja

020 770 2430

044 566 1288

tytti.tukiainen@linkosuo.fi

Marjut Lampinen

Tuotekehityspäällikkö

020 770 2439

040 772 1551

marjut.lampinen@linkosuo.fi

Päivi Lepomäki

Tuotekehittäjä

050 321 4437

paivi.lepomaki@linkosuo.fi

Logistiikka

Lähettämö

020 770 2429

Varasto

020 770 2441

Kunnossapito

Jaakko Aura

Kunnossapitopäällikkö

020 770 2457

040 741 6757

jaakko.aura@linkosuo.fi

Linkosuon Kahvila Oy

Kati Ehrola

Toimitusjohtaja

020 770 2404

040 176 7512

kati.ehrola@linkosuo.fi

Mervi Hietaniemi

Liiketoimintajohtaja

020 770 2496

040 842 5878

mervi.hietaniemi@linkosuo.fi

Sari Fiessinger

Liiketoimintapäällikkö

040 145 5148

sari.fiessinger@linkosuo.fi

Marko Isokallio

Tuotekehityspäällikkö

040 487 0146

marko.isokallio@linkosuo.fi

Daniela Mandelin

Digiliiketoiminnan kehittäjä

040 619 0097

daniela.mandelin@linkosuo.fi

Aino Svärd

Projektiassistentti

040 525 9536

aino.svard@linkosuo.fi

Soila Myllymäki

Kahvilapäällikkö, Café Linkosuo Westeri ja Duo

Westeri 020 770 2495, Duo 020 770 2463

westeri@linkosuo.fi

duo@linkosuo.fi tai soila.myllymaki@linkosuo.fi

Nina Herranen

Kahvilapäällikkö, Café Linkosuo Ratina

020 770 2454

ratina@linkosuo.fi

nina.herranen@linkosuo.fi

Kirsi Kankaanpää

Kahvilapäällikkö, Café Linkosuo Koskikeskus

020 770 2486

koskikeskus@linkosuo.fi

Kirsi Jänne

Kahvilapäällikkö, Mannakorven tehtaanmyymälä, Café Linkosuo Kauppahalli

Mannakorpi 020 770 2487, Kauppahalli 020 770 2485

mannakorpi@linkosuo.fi

kauppahalli@linkosuo.fi tai kirsi.janne@linkosuo.fi

Pirjo-Liisa Kuuppelomäki

Kahvilapäällikkö, Café Linkosuo Elo

020 770 2497

elo@linkosuo.fi

pirjo-liisa.kuuppelomaki@linkosuo.fi

Saara Lintula

Kahvilapäällikkö, Café Siilinkari

020 770 2489

siilinkari@linkosuo.fi

Hanna Saviranta

Ravintolapäällikkö, Café Siilinkari

020 770 2489

siilinkari@linkosuo.fi

Tiina Partanen

Kahvilapäällikkö, Café Linkosuo Ideapark

020 770 2482

ideapark@linkosuo.fi

Tiina.Partanen@linkosuo.fi

Piritta Soininen

Ravintolapäällikkö, MIN Asemakeskus

020 770 2470

asemakeskus@linkosuo.fi

piritta.soininen@linkosuo.fi

Kirsi Rinne

Ravintolapäällikkö, Lounasravintola Orvokki ja Lounasravintola Hertta

020 770 2451

orvokki@linkosuo.fi

kirsi.rinne@linkosuo.fi

Anni Vesamäki

Ravintolapäällikkö, Lounasravintola Kalevanpaasi

020 770 2484

kalevanpaasi@linkosuo.fi

anni.vesamaki@linkosuo.fi

Enni Saarni

Ravintolapäällikkö, Buffet & Café Linkosuo

020 770 2481

BuffetCafe@linkosuo.fi

enni.saarni@linkosuo.fi

Hannele Mansikkamäki

Ravintolapäällikkö, Fabriikki

020 770 2491

040 701 0906

fabriikki@linkosuo.fi

hannele.mansikkamaki@linkosuo.fi

Juhlapalvelut

Anne Selin

Juhlapalvelupäällikkö

020 770 2483

juhlapalvelut@linkosuo.fi

anne.selin@linkosuo.fi

Osto

Teemu Hämelahti

Hankintapäällikkö

040 713 5750

teemu.hamelahti@linkosuo.fi

teemu.hamelahti@ykkosleipurit.fi